Staketbild!Kolla tråden : batteri funderingar![]()
Jo det går sakta framåt...men alldeles för långsamt tycker jag! Har inte kommit igång med nån vettig träning är helt enkelt för trött för det men illamående är värst...svårt få till träning då.Denna tråd har hammnat för långt ner.
Jag hejar på stuvaren (och undrar hur det är).
Man kan alltid testa med ingefära emot illamående. Det kan hjälpa gravida, medecinförgiftade och sjösjuka. Inget starkt, men kan göra lite verkan och bör ju vara ofarligt iaf.Jo det går sakta framåt...men alldeles för långsamt tycker jag! Har inte kommit igång med nån vettig träning är helt enkelt för trött för det men illamående är värst...svårt få till träning då.
När jag kommer till sjukhuset brukar dom fråga om man mår bra inte har förkylningsproblem... jag svarar att jag är helt frisk fast jag är dösjuk.
En sjuksköterska som satt i kassan till BMT sa till mig nä jag var där sist " nu är du inte dösjuk längre...grattis"
PS Laddade min Levo Turbo fullt sist tänkte ge mig ut på tur men vädret är så j-a tråkigt milt disigt å fuktigt. Jag vill ha kallt torrt krispigt högt i tak å sol såklart! Så nu har den stått fulladdad i en vecka.....hoppas batteriet inte tappar...ni har skrämt mig lite
PS 2 Hoppas bli så stark i vinter så jag kan en skogslufs med denna sötnosenVisa bilaga 458561
Självklart har du allas stöd även i framtiden. Ha nu en riktigt god jul.God-Jul på er alla....hoppas på fortsatt stöd då jag inte riktigt är i hamn ännu. Ska göra en ny benmärgsundersökning om ett par månader å kolla att allt är ok.....Visa bilaga 460544
God jul! Hoppas det går åt rätt håll och att 2021 blir ett bättre år och att vi får se många fler kajak- och cykel-bilder!God-Jul på er alla....hoppas på fortsatt stöd då jag inte riktigt är i hamn ännu. Ska göra en ny benmärgsundersökning om ett par månader å kolla att allt är ok.....Visa bilaga 460544
Jo då var på Benmärgsmottagningen (BMT) idag å sakta men säkert stiger mina värden. Mitt blodvärde (Hb) var nu 105 å vita blodkroppar 3.9. Deras "bevakning" av mig minskar något om 1mån (mindre besök å mediciner) ser fram emot detHoppas att juldagarna fungerat väl!
Och att vi får läsa om ett lika lyckligt slut som i den här artikeln lite längre fram.Hoppas att värden och ork rör sig åt rätt håll!
Jo allt bra...åker in 1ggr/v för att lämna blodprover + läkarbesök. Men det går så långsamt framåt....tror det är cellgifterna som trycker ner mig! Verkar som även hjärtat reagerar negativt på dom för en läkare ringde i fredags å ville jag skulle komma in för ny hjärtundersökning (ultraljud) Ska även göra en ny benmärgsundersökning v 4. där får vi svaret om allt står rätt till.längesen vi hörde nått nu hoppas allt är bra med dig stuvarn.
Jag håller alla tummar och hoppas att det "bara" är medecinbiverkningar som hämmar dig.Jo allt bra...åker in 1ggr/v för att lämna blodprover + läkarbesök. Men det går så långsamt framåt....tror det är cellgifterna som trycker ner mig! Verkar som även hjärtat reagerar negativt på dom för en läkare ringde i fredags å ville jag skulle komma in för ny hjärtundersökning (ultraljud) Ska även göra en ny benmärgsundersökning v 4. där får vi svaret om allt står rätt till.
PS Fick en bild från min dotter igår från Kåsjön å som ni ser är det inte paddelbart längre :)Visa bilaga 465124