Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Har studerat rutten som ser grymt fin ut. Nu anmäld
Hoppas bara jag vinner förhandlingarna med mig själv att dyka upp till start. Jag har knappt torkat sen Täby 400 förrförra helgen. Så ber till högre makter om en bättre väderprognos.
Övriga 5 startande tror jag är kvar på banan? Min plan att köra solo i ett svep sket sig. Jag fick inte upp värmen i händerna i regnet. Jag hade samma problem på Täby 400. Då kom solen. Den kom aldrig här. Några hade innan rundan tagit ett smart beslut och bokat hotell. Jag var inte så smart. Fick ihop 21 misär mil i regnet. Lånar en pose från @bigmollo från annan tråd. Samma känsla. Sjukt tråkigt att bryta. Men rätt beslut för mig idag.
Linder, Eklund och undertecknad skyfflar i oss hotellfrukost på Fagersta Brukshotell. 18 mil kvar i väder som bara kan bli bättre än gårdagens. 1,2 grader när vi kom hit i natt..