Specialized sworks M2 Pro M/54
4 000:- Säljes: Pinarello
Denna Pinarello putsade jag upp kring 2018 om mitt minne inte är helt fel ute. Bytte vajrar, kedja, tubdäck, sadel, styrlinda etc.. Utan någon egentligen ambition av att använda den. Och precis så har det varit. Den har hängt som en fin prydnat i garaget. Fortfarande i fint skick, men lite garagedamm just nu.
Storleken är 50cm toptube. Jag som är 168 sitter riktigt mysigt, känslan är nästan mer i cykeln än på.
Men jag kommer inte använda den i denna konfigureringen, och jag kommer inte bygga neo-retro på den.
Jag vet inte jättemycket om cykeln. Tidigare ägaren köpte den som ram i Stockholm (ECI?) tidigt 90-tal om jag kommer ihåg.
För den intresserade går jag givetvis ut i garaget och skriver av exakt vilka komponenter som sitter på, tar fler foton eller mäter.
Om det underlättar affär kan jag eventuellt mötas upp i Borås/Ulricehamn/Gislaved.
Fakta
Pris: 4 700 KrÅrsmodell: 1992
Storlek: 50 cm
Län/Land: Västra Götaland
Plats: Limmared
Publicerad: 1 månad sedan
Kontakta annonsör
För att skicka ett meddelande öppnar du annonsen på Happyride.se, där du loggar in om du behöver det.
Inget konto ännu? Skapa ett konto på Happyride.
Lägg upp din annons snabbt och gratis på Happyride.se.
Relaterade annonser
-
-
Columbus Pinta 1492, Str M, i utmärkt skick5 000:- -
Trek Madone 3.1 – *** SÅLD ***4 000:- -
Cannondale CAAD12 strl 526 000:- -
Visom Daccordi neo retro Campagnolo5 900:- -
Bianchi stålräser4 000:- -
Vintage stålracer3 495:- -
Retro toppcykel från Crescent - Tour d'Europe3 000:- -
Conti stålracer5 500:- -
Scott Speedster 20 xl6 400:- -
Team Flanders i nyskick utrustad med Campagnolo komponenter5 000:- -
Kolfiberracer Isaac Pascal Carbon Stlk 52cm6 500:-