Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Just över bron var det fint, och i Medevi, men i övrigt inget märkvärdigt med vägen. Mycket trafik. Jag som praktiskt taget aldrig tycker något förändras till det bättre måste säga att den nya banan är mycket bättre, både cyklingen och omgivningen.
Jo en kul sak, man åkte förbi det här huset...
Idag tolv mil i mellersta Norrlands inland, rullsnitt 27, jag är nöjd. Men det är inte därför jag skriver.
Blev omkörd av en bil med DNF på regskylten. Dåligt omen inför vättern?
Vätternrundans regler säger: "fungerande fram- och baklyse samt godkända reflexer ska användas om du har starttid mellan 19.30 och 03.00."
Och Transportstyrelsens krav säger: "röd reflex baktill, vit reflex framtill och vit eller orangegul åt sidan."
Alltså ska man ha även hjulreflexer. Dock kan...
Kalejdoskop i P2. Riktigt bra avsnitt i kväll.
https://www.sverigesradio.se/avsnitt/vagor-ljus-och-musik-till-en-forlorad-pappa
Johanna Olofsson och Sebastian Chirco hyllar Öland Roots, djupdyker i iranska musikskatter, gör en mix med resetema och en där ljuset skiner in.