Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Fick igenom den relativt smärtfritt idag. Med tandtråd och gorillatape för första etappen. Tappade kopplingen till gamla wiren den när skulle genom kedjestaget. Men gick rätt bra sedan med en magnet och gravitation
Nej. Jag har gjort det förut. Det är inte direkt oproblematiskt på min cykel. Den har lite jobbig dragning. Svårt få den genom kedjestaget och "under vevlagret", måste även lossa framväxelvajern för få det genom där. Finns ju lite trix för det som ev kan göra det lättare, men det är knepigt och...
Mekdilemma inför VR lördag...
Igår lossnade bakväxelvajerns nippel, spröt skrapade mot ekrarna. Inte långt kvar så tänkte det går ta sig hem. Ganska direkt tystnade det. När kom hem hade vajern slitits av, precis vid fästskruven..
Frågan är vågar man köra på detta? Förstås nödvändigt byta...
Vilken Bianchi har du? Gissar på en Oltre Comp av hjulen att döma.
Inte mycket till input på valfrågan annat än att de jag vet kör på de Velomannhjulen är nöjda med dem.
Tror på det senare. Vem vet vad som händer inom längre tid. Men det känns så pass indunkat i paven att de lär få ta bort P-R-namnet helt innan det på sikt ska försvinna ur folkmedvetandet
Jo ligger väl något i det. Fast knappast med potential bli på Boklöv-nivå även om hans idéer skulle nå acceptans. Mer troll än Boklöv var. Så nån slags "Boklöv-Eagle"-hybrid kanske?
Vilken avslutningsetapp.
De har verkligen lyckats få till bra avslutningsetapper på båda damernas GT i år. Lyckats med bansträckningen, och cyklisterna har tagit sina chanser genom vågat riskera för vinna.
Fast det kostar ju betydligt mycket mer att köpa enkelsidig + uppgradering. Så mycket mer att det antagligen bättre försöka sälja den enkelsidiga först och sedan köpa nya dubbelsidiga (rent ekonomiskt vart fall)