Senaste innehållet av mullewreck

  1. mullewreck

    Uppgradera min Polygon siskiu T8 eller köpa en annan cykel?

    Hjul och däck borde göra stor skillnad. Den generationen Siskiu har relativt tunga hjul för en stigcykel (om jag minns rätt?)
  2. mullewreck

    Visa din uppgradering

    Från MT500 med semi-metalliska belägg till MT520 med metalliska belägg. Bra deal på Bike-Discount, färdiga med slang monterade och allt (älska extern dragning). Bara fram och tillbaka på gatan gav intrycket att det är rejält bättre bett! Ska bli kul och se om man orsakar en OTB på stigen imorgon.
  3. mullewreck

    Hur är föret i GBG?

    Bra före i ÄGB ändå. Torkat upp rätt bra men såklart en del hala rötter.
  4. mullewreck

    VARNING för bedragare på Köp och sälj

    Behöver du någon mer info från mig angående polisanmälan så är det bara att skicka ett PM.
  5. mullewreck

    VARNING för bedragare på Köp och sälj

    Jag hade dålig magkänsla men chansade och köpte troligtvis samma broms. Vi är nog blåsta :( Edit: det här har jag betalat för -> https://happyride.se/annonser/shimano-deore-br-m6120-frambroms-4-kolvs-ok.331611/
  6. mullewreck

    Dagens fulmek-tråden

    Jag har använt Pepis rosa samt Tannus armour och tycker inte det har varit sån mardröm som jag först trodde efter att ha läst på forumet. Då har jag dock haft däck med lätt casing samt troligtvis tur med kombo. Tror det handlar mer om hur kralliga däck som ska på.
  7. mullewreck

    Blockettråden 2

    Shapeshifter var det ja. https://happyride.se/annonser/enduro-kolfiber-canyon-strive-shapeshifter.330687/
  8. mullewreck

    Dagens fulmek-tråden

    Skiten ska av!
  9. mullewreck

    Dagens Bild-tråden! Del 2. (Obs, regler i första inlägget!)

    Underbar kväll. Greppigt och snabbt!
  10. mullewreck

    [OT] Visa din 3D-print

    Polaren har skaffat 3d-printer och jag la direkt en beställning på hjälmfäste till min lampa 👌
  11. mullewreck

    Dagens Bild-tråden! Del 2. (Obs, regler i första inlägget!)

    Spontant-ge-sig-ut-när-man-har-barnvakt-runda.
  12. mullewreck

    Hur är föret i GBG?

    Får nämna stigen Turn'er som ligger strax innan, kort men rolig att loopa ett par gånger innan man kör dom "populära" stigarna på den kullen.
Tillbaka
Topp