Senaste innehållet av Aktiv85

  1. A

    Vad ska man välja om man köper ny cykel?

    Hej, tittar en del på cyklar för tillfället men vad ska man välja i växlingsväg och bromsar ? Ska man köra med skivbroms eller gamla hedliga fälgbromsar? Ska man köra elektriska växlar? Di2 eller E-tap? Eller med vajer?
  2. A

    Köpa cykel begagnad.

    Ok, vad tycker ni om Xr'n? Hyfsade komponenter?? Några andra förslag?
  3. A

    Cykelkläder

    Vilket märke har dom bästa cykelkläderna? Kvalie, funktion?snyggast? Vilka tycker ni??=) tex, castelli,Void och Craft mm?
  4. A

    Cykelkläder för våren/hösten

    Jag vill köpa långa cykelbyxor. Är det bra om det är Bibs i dom? Och man har cykelbyxor under? Jacka som andas och inte blir som en termos //Aktiv85
  5. A

    Cykelkläder för våren/hösten

    Hej hej, kollar runt efter cykelkäder för vår/höst och vintercykling. Lite sugen att köpa långacykelbyxor och en cykeljacka som inte är allt för tät vid ryggen. Kikade lite på Void och Castelli?. Något någon rekomendera? Andra märken? /Aktiv85
Tillbaka
Topp