Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Det blir garanterat en snötur på tisdag, för det hinner inte smälta bort något innan dess. ;-) Samling vid Franssons, korsningen Delsjövägen/Virginsgatan, 18.00. Vi ses!
poolis skrev:
-------------------------------------------------------
> Jag kommer, satsar på att hänga med en stund men
> tror att jag kommer att dö av underlaget.
>
> Då vänder jag hemmåt.
Och det blev ju en härlig runda på två timmar trots att vi befarade det värsta - dvs för mycket snö. Det var en hel del åkbart idag, bl.a. udden i stora Delsjön. Sen blev det en rundtur runt stora Delsjön och därefter Jockes störtlopp hela vägen. Bra kört alla, tack för ikväll! Vi ses på torsdag!
Catarina skrev:
-------------------------------------------------------
> Ni kollade inte om det var cykelbart på svartvita
> spåret?
>
> /Catta
Vi var aldrig där igår, men det kan bli en sväng där på torsdag för att se om det är körbart. Alla större grusvägar är helt ok att cykla på däremot, som runt stora Delsjön.