1. Alla
  2. Ny annons
  3. Mina
  4. Sparade
  5. Bevakningar
Kategori

Säljes: Cube Reaction Hybrid Pro 800 Allroad

Kanonfin elcykel med Bosch Performance Line CX Gen 5 (senaste generationen) med den senaste mjukvaran som ger 120 Nm. Största batteriet på 800Wh är lätt att plocka ur för att ladda om man vill (finns såklart också laddport på ramen).



Cykeln är köpt i september 2025 och har i skrivande stund rullat ~ 100 mil.



Cykeln är inte körd på vintern, förvaras inomhus och har använts uteslutande på asfalterade vägar. Den är i mycket fint skick och fungerar felfritt. Den har körts mest i Eco-läget och mycket sparsamt i eMTB+/Turbo. Se bild från Bosch Flow-appen.



Väldigt trevlig både som mtb och mer som "SUV-cykel" då den är utrustad med skärmar, stöd samt integrerade lampor fram och bak som drivs av cykelns batteri och styrs från displayen.



Shimano 12-växlad drivlina med XT bakväxel. Kedjan bytt från original KMC till Shimano CN-M8100, ~20 mil på denna. Vaxad sedan ny med Silca secret blend.


Dropper post.



Har köpt till och installerat Bosch ConnectModule, vilket ger cykeln GPS-spårning och larm, samt försäkringsgodkänt ramlås från AXA.



Kvitton, nycklar och all dokumentation följer naturligtvis med.

Fakta

Pris: 28 000 Kr
Årsmodell: 2025
Storlek: Large
Län: Dalarna
Plats: Ludvika
Publicerad: 7 timmar sedan

Kontakta annonsör

För att kontakta annonsören behöver du logga in.
Är du inte medlem ännu? Skapa ett konto på några sekunder och kom igång direkt.
Har du något liknande att sälja?
Lägg upp din annons snabbt och gratis på Happyride.se.

Relaterade annonser

Alla annonser Elcykel