GoranS
Aktiv medlem
TCR 2024 - Transcontinental Race, no 10
Kostar att gilla kor!RG vägval dit var ju på kostigar genom bergen.
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Kostar att gilla kor!RG vägval dit var ju på kostigar genom bergen.
Stora vägen där under är bannad och på komoot ser det ut som att det är ett rutnät av småvägar som alla leder till Bijelo Polje med samma höjdmeter gjordaBachmanns äventyr fortsätter. Ser ut som han antingen valt en annan väg är Gemperle men missade avfarten eller så är han på fel väg.
Visa bilaga 714902
Jo, men han åkte för långt i relation till där han verkligen tog av och fick vända tillbaka.Stora vägen där under är bannad och på komoot ser det ut som att det är ett rutnät av småvägar som alla leder till Bijelo Polje med samma höjdmeter gjorda
Visa bilaga 714929
Man går på sin plan rakt av :)Hur många alternativa vägval tror ni att de har o kan hantera? Eller går man på sin plan, rakt av?
Och om inte verkligheten stämmer med planen är det planen som gäller! ??Man går på sin plan rakt av :)
Haha, skämtar du?intressant tråd, lite imponerad av hur de lyckas navigera och klara energi och sovbalansen. Klarar knappt av att rita en 10 Mila runda utan att det blir nått knas?. Hade blivit tokig om jag dessutom inte fick sova och äta ordentligt.
Nu verkar den funka igen. Han hoppade iväg åt nordost.?
Zooma in!Gemperle har försvunnit helt från min radar.
Robin påbörjade precis dagen, 4h vila ungefär. Strasser 3:15 i parcour 3. Cyklar nordligare. Spännande. Zeinab vilar nu!Och så var det byte i täten igen ...
Visa bilaga 715036
Ordentlig omväg?Kan det vara så att Strasser ville undvika det rödmarkerade området och istället försöker ta sig över mot Kumanovo (via Presovo?) och ner mot Sveti Nikole?
Visa bilaga 715040
Ja, jag tycker också det verkar som det. Å andra sidan, är det inte planen måste det innebära att han ska fortsätta längre norrut än konkurrenterna en bra stund. Och det känns också som att det borde bli en omväg, både längd- och tidsmässigt.Ordentlig omväg?
Hehe, "Sveti Nikole", iofs enbart ett "t", säkert vackert. ?Kan det vara så att Strasser ville undvika det rödmarkerade området och istället försöker ta sig över mot Kumanovo (via Presovo?) och ner mot Sveti Nikole?
Tror Sveti är rätt vanligt. Finns f.ö. en intressant klättring som går under namnet Sveti Jure.Hehe, "Sveti Nikole", iofs enbart ett "t", säkert vackert. ?
Ja.Visa bilaga 715064
spännande dag!?
Platsen han befinner sig på ankom han till igår ca kvart i fyra så det är nog bara ngn mindre rörelse tidigare idag som gör att det inte står en längre tid av inaktivitet än fem timmar.Omar di FELICE, som var med i tätgänget första DAGARNA, fick problem med hettan och prio blev återhämtning. Hans lilla dot har inte uppdaterats på fem timmar nu.