Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Gamla cykeln åkte på bränngropa förra sommaren, det var en Scott aspect som jag köpte ny 2009, den var totalt skrot, 26" däck osv.
Skulle gärna vilja ha en hel dämpad (tror jag), är inte det goare när man kör grusväg/stigar? Är väl ett jädra stutsande på en HT?
Jag gillar att hoppa (småhopp)...
Jag får inte rabatten, är det någon kod jag måste lägga in? Är detta något slags fynd menar du? Gamla modeller tro? Gäller det hela sortimentet? Jag såg inga super sales om 30% rabat..
Jag har suttit och funderat lite på hur cyklingen har format en genom åren och tänkte kolla om det är fler här som känner igen sig i min resa.
När jag var liten var cykeln allt. Jag och polarna var ute jämt och vi bara cyklade. Det fanns inget mål eller någon prestation i det utan vi bara drog...
Tack för alla givande svar och engagemang.
Jag såg att det fanns någon slags servicesats på Biltema med alla möjliga cykelverktyg, specialhylsa för kassetten och vevpartiet vad jag förstår.
Jag såg även att Biltema hade kassetter att köpa, passar den till detta? Alltså, är de flesta måtten...
Behöver expertisen av er inne på forumet.
Jag har en förfallen Scott Aspect 20 (-2009?!) 26" som jag undrar ifall det är värt att lägga pengar på. Rent krasst känns det lika dumt som att byta olja på en hyrbil, men lyssnar gärna på era åsikter.
Dåtidens skogsmaskin som passerat sitt...
Hej alla cyklister här på Happyride!
Jag har under en tid följt begagnatmarknaden för mountainbikes, hybrider och andra cyklar, både här på Happyride och andra plattformar, och jag kan inte låta bli att undra varför priserna är så höga på begagnade hojar?!
Det känns som att många annonserar...