Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Westman skrev:
-------------------------------------------------------
> Intressant idé. Tycker dock dom missat att få
> ner tyngdpunkten på ramen, allt ser ut att sitta
> högt.
Du menar väl lättpunkten, tänk på att det är kolfiber vi pratar om ;)
Westman skrev:
-------------------------------------------------------
> Intressant idé. Tycker dock dom missat att få
> ner tyngdpunkten på ramen, allt ser ut att sitta
> högt.
Tjena!
Har kört 07ans DHi ett gäng gånger och man tänker inte på att dämpen sitter såpass högt.. Det enda man tänker på är att cykeln inte väger ett skit i bakänden..
Det där lär ALLDRIG hålla för fem öre!!! Hade en kolfiberbit hemma som jag knäckte med händerna!!! Tror inte på kolfiber till dh det är mer en räcer sak
Ni läste uppenbarligen inte artikeln. Dom har inte använt kolfiber för att bygga en lätt hoj, utan en stark. Ramen väger lika mkt som förra aluramen, fast är starkare. Enligt GT då.
KC : Menade inte bara dämparplaceringen utan även att hela monocoquen och svingen sitter väldigt högt.
Flippad_unge skrev:
-------------------------------------------------------
> Det där lär ALLDRIG hålla för fem öre!!! Hade
> en kolfiberbit hemma som jag knäckte med
> händerna!!! Tror inte på kolfiber till dh det
> är mer en räcer sak
Ser oerhöt intressant ut. Prisläget på 3999 dollar för den "billiga" gör även att den kanske kan gå att nå, om man köper från staterna med dollar kring 6 kr.