Har vevparti 53/39 och Force bakväxel.Vilken kasset rekommenderas?
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Samma som förut? Eller vad är felet med den nuvarande?Håller på för första gången att gradera upp min Nishiki Carbon från 2011.Därför ställer jag frågor till er
Om du kan klämma ur dig vad du har för modell av Force blir det nog lättare. Ser ut som 10- delat.Håller på för första gången att gradera upp min Nishiki Carbon från 2011.Därför ställer jag frågor till er
Jag är osäker på vilken kassett som kan funka bäst till framdreven 53/39.Dessa framdrev ärSamma som förut? Eller vad är felet med den nuvarande?
Jag är ny här på detta forum och därför dragit igång flera trådar samtidigt.Och jag uppgraderar min racercykel för första gången.Så ber om överseende om mina liknande frågor.Men tack för alla svar och jag skall läsa dom och testa mig fram vilka delar som blir bäst för migOm du kan klämma ur dig vad du har för modell av Force blir det nog lättare. Ser ut som 10- delat.
Då skulle du kunna titta lite på K&S där det finns lite att välja på för en förhållandevis liten peng, köpa lite olika, testa dig fram och sälja av överskottet sedan.
Och läsa dig till resten av svar på frågan i din förra tråd.
Har du cyklat på cykeln? Vad tyckte du då, var det lagom täta steg eller fick du lov att ligga på lite för hög eller låg kadens hela tiden?Jag är osäker på vilken kassett som kan funka bäst till framdreven 53/39.Dessa framdrev är
Jag är ny här på detta forum och därför dragit igång flera trådar samtidigt.Och jag uppgraderar min racercykel för första gången.Så ber om överseende om mina liknande frågor.Men tack för alla svar och jag skall läsa dom och testa mig fram vilka delar som blir bäst för mig
Har du cyklat på cykeln? Vad tyckte du då, var det lagom täta steg eller fick du lov att ligga på lite för hög eller låg kadens hela tiden?
Var lättaste växeln lagom lätt? Använde du hela registret till högsta växeln?
Det är ju du som ska använda cykeln så dina behov som passar bäst, inte någon random snubbe på internets åsikt om behov.
53/39 är väldigt högt drevad vevparti, pro-nivå. De flesta motionärer har mer nytta av mindre drev, även om en del är naturliga lågkadensare och vill ha åtminstone en stor storklinga.