Dan C
Aktiv medlem
[ot] Fjollboll...
Bra! Vi behöver allt stöd vi kan få!Jag kommer att hålla stenhårt på AIK i den matchen. För att jinx-hämnas på DanC.![]()
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Bra! Vi behöver allt stöd vi kan få!Jag kommer att hålla stenhårt på AIK i den matchen. För att jinx-hämnas på DanC.![]()
Såg det häromdagen, helt underbart namn! 14-14 i målskillnad hade de väl också?Klubbchefen i Norrby IF heter tydligen Kryssman.
Efter 7 raka Kryss, vann de helt plötsligt senast!?!?
Undrar om han var besviken då...
Toppen!
Visste att det fanns något gott i dig.Toppen!
Jag lyckades också få in en slant bärandes den finaste tröjan på jobbet idag!
Såna såg jag många på jobbet idag...uuurrk....Men det får man ta, det var ju för en god sak!Visste att det fanns något gott i dig.
Visa bilaga 833197
Klokt!ÖIS-Elfsborg ikväll.
Jag håller på....dom som vinner!![]()
Ja, det var en synnerligen konstigt dömd straff.Såg det häromdagen, helt underbart namn! 14-14 i målskillnad hade de väl också?
Förresten, apropå att damspelare inte skulle kunna vara fjolliga:
Straff för att hon fick bollen i huvudet?![]()
Trevligt att du kallar mig din absolut bästa polare.Min absolut bästa polare är från Borås och håller på Elfsborg.
Så jag har ju liiiite sympatier för dom också.
Men tyvärr så HATAR han AIK!
Världen är orättvis....![]()
Fjolligt!Elfsborg 2-0!
Jasså?Fjolligt!
Fjolligt!Hmmm, 2-2 nu...
Hmmm, vi får nog ta ett allvarligt samtal snart...Fjolligt!
Balett-träff?Hmmm, vi får nog ta ett allvarligt samtal snart...
Bättre med Basket-träff, DET är riktigt fjolligt det.Balett-träff?
Du och jag kan träffas i en grusgrop om du vill men som jag förstått så dansar du hellre balett(fjollboll)Bättre med Basket-träff, DET är riktigt fjolligt det.
Nä, det var du som nämde Balett!Du och jag kan träffas i en grusgrop om du vill men som jag förstått så dansar du hellre balett(fjollboll)![]()
Då blev det så klart oavgjort.ÖIS-Elfsborg ikväll.
Jag håller på....dom som vinner!![]()
NejSirius idag.
Kan vi möjligen knipa 1p?
3p då?
Hoppas! Om soljna ska vinna någon gång så gärna mot Sirius
Oj! Såpass!Hoppas! Om soljna ska vinna någon gång så gärna mot Sirius![]()
Då räknar jag med 3p, med det genuina stödet!Tror nästan att jag genuint håller på AIK idag. Det är något som skaver med Sirius, kan inte riktigt sätta fingret på det. Känns bara fel att de ska dra iväg i tabellen så här.
Sirius är så fruktansvärda vad gäller maskning i ledning. Har dom ett måls ledning så ligger varenda spelare ner i många minuter för minsta smäll, skulle det bli något som berör taktiken (en utvisning emot t,ex) så får alltid målvakten en skada som måste tittas till och hela laget i övrigt har möte vid bänken, nä, Sirius ligger inte högt på min lista heller.Tror nästan att jag genuint håller på AIK idag. Det är något som skaver med Sirius, kan inte riktigt sätta fingret på det. Känns bara fel att de ska dra iväg i tabellen så här.
Är inte det där (tyvärr) comme-il-faut inom fjollbollen?Sirius är så fruktansvärda vad gäller maskning i ledning. Har dom ett måls ledning så ligger varenda spelare ner i många minuter för minsta smäll, skulle det bli något som berör taktiken (en utvisning emot t,ex) så får alltid målvakten en skada som måste tittas till och hela laget i övrigt har möte vid bänken, nä, Sirius ligger inte högt på min lista heller.
Det förekommer så klart hos många lag, men Sirius är helt klart värstÄr inte det där (tyvärr) comme-il-faut inom fjollbollen?
NejOj! Såpass!![]()
soljna, är det AIK då?
Ja, det förkommer ofta i Basket.Är inte det där (tyvärr) comme-il-faut inom fjollbollen?
Tror du får kolla regelboken. Du verkar ha missat att basketen sen låååång tid tillbaka har ganska snäva tidsgränser för olika delar för att undvika en del av den typ av maskning som bollsparkarna ägnar sig åt.Ja, det förkommer ofta i Basket.
Det måste förekomma i Basket, för det är ju riktigt fjolligt.Tror du får kolla regelboken. Du verkar ha missat att basketen sen låååång tid tillbaka har ganska snäva tidsgränser för olika delar för att undvika en del av den typ av maskning som bollsparkarna ägnar sig åt.
Inte lika fjolligt som fjollboll! Hörs ju på namnet vilket som är fjolligast dessutom!Det måste förekomma i Basket, för det är ju riktigt fjolligt.![]()
Precis, Fjollboll ÄR ju Basket.Inte lika fjolligt som fjollboll! Hörs ju på namnet vilket som är fjolligast dessutom!