The Sufferfest

The Sufferfest
Ska bli till att köpa trainer och har då tänkt att köpa sufferfest filmer. 2 st blir det nog men vet inte vilka, någon ni rekommenderar lite extra och varför i så fall. Har kollat på alla trailers och hittat en "blender", funderar på att köpa den men vill ha en till. Jag är ute efter någon så jag blir snabbare och mer uthållig i klättringar, (kör MTB) men vill ha så jag även blir snabbare över lag, förstår att det mest hänger på träningen men vill ha någn film som hjälper till att bli bra snabbare
 
The Sufferfest
The Wretched tycker jag om att köra när jag är osäker på min form, nog minst tuff av de jag har.
Angels är nog mitt favoritpass, 8 minuters klättringar.

Hell Hath no Fury är i min mening överlägset hårdast, känner mig kräkfärdig med 5 minuter kvar av första racesimuleringen.

Downward Spiral för kortare intervaller, A Very Dark Place för fyror med variation och Local Hero för lite av varje är även de bra.

Musiken är rätt kass överlag och humorn kan ifrågasättas.
 
Tillbaka
Topp