Hybridcykel Diamant Mahon Trip Core Midstep Kupfer Metallic L
13 999:- Säljes: Racerhybrid Crescent Raidho
2012
Cykeln har aldrig stått ute, stått enbart i varm källare och inte använd mellan 2013 och 2022. Inga repor utom lite skrap på hornen på styret efter jag lagat punktering, allt original förutom dessa handtag. Skyddsplast finns kvar samt även varningstext på bromsskivor.
Köpt hos Sportson som pendlingscykel Kungälv - Göteborg 2012. Använd totalt 20 resor därefter köpte jag racer då jag insåg att det var bockstyre jag ville ha efter testat kompis racer och köpte sådan. Kör nuförtiden enbart MTB och racer. Tänkte förra hösten/vintern att jag kunde köra landsväg med den på dubbdäck när det är halt, köpte dubbdäck körde 3milstur med insåg att det inte var min grej heller utan där var mina MTB optimala trots allt.
Därav säljer jag denna ca 10 år gamla cykel i skick som ny och för mig är den i princip lika snabb som en racer. Loggar all mina resor förr i Runkeeper och nu i Polar så jag vet att cykel har gått absolut max 150 mil. dubbdäck medföljer såklart
Nypris var då 19000kr
Kan skickas
Fakta
Pris: 6 000 KrÅrsmodell: 2012
Storlek: Medium
Län: Göteborg
Plats: Kungälv
Publicerad: 2 år sedan
Denna produkt är såld/borttagen. Kontakt med annonsören är inte längre möjlig. För aktuella annonser besök Hybrid / Standard Säljes.
Lägg upp din annons snabbt och gratis på Happyride.se.
Relaterade annonser
-
-
Hybridcykel Diamant Mahon Trip Core Stepover Bronzit Metallic M13 999:- -
Nishiki Race Hybrid Comp3 800:- -
BMC AlpenChallenge AC02 i mycket fint skick5 000:- -
Crescent Åkulla5 000:- -
White - AX G2 25 -- L / 20”3 800:- -
Nishiki 601 XL5 500:- -
Dolan Pre Cursa – Fixed Gear – Storlek M – Bra skick10 000:- -
Hybridcykel Trek FX 1 Midstep Gen 4 Era White XL6 990:- -
Nishiki Pro SLD hybridcykel storlek XL8 999:- -
Hybridcykel Trek FX 1 Stepover Gen 4 Era White XL6 990:- -
Nishiki Comp X-Nine Medium 20249 000:-