MrSthlm
Aktiv medlem
[OT] Vad lyssnar du på för musik just nu?
Det blir nog bra, lite besviken på att du inte verkade gilla Suffocation dock.Du får väl skapa en ny tråd "[OT] Vad lyssnar Göran på för musik just nu och gillar han den egentligen?" och hoppas att jag kommer att posta lite OnT-inlägg.
Som sagt, jag ser inte gillar som något binärt för en låt. Det kan finnas saker jag gillar och annat som jag inte gillar. Dessutom tycker jag inte gillar är något binärt i sig - var drar jag t.ex. gränsen för om jag gillar ett gitarrsolo eller inte?
Skulle nog säga att det totalt sett i en klar majoritet av det jag postar finns i alla fall någon del som jag gillar i någon utsträckning. Sen händer det att jag postar något som jag tycker är roligt för att jag inte hittar någonting jag uppskattar i det utan det bara är allmänt irriterande.

