[50% OT] Loctite i skägget?

Pigmachine

Ny medlem
[50% OT] Loctite i skägget?
.. Är less på mitt skägg och tänkte gå och fläta det i två delar, frågan är då.. är loctite skadligt för skägg/hår? Fräter det bort skägget eller håller det flätorna på plats tills man rakar av spektaklet?
 
[50% OT] Loctite i skägget?
Menar du blå eller röd? Minns i min barndom när jag spillde loctite superlim? på mattan som rykande frätte upp ett litet hål.
 
[50% OT] Loctite i skägget?
Jag har suttit och provat få flätorna att innehålla lika mycket skägg 3 ggr... men jag har en stackars frisör mittemot vardagsrums fönstret som jag tänkte gynna. Mitt skägg blir helt enkelt inte längre än 2 nävar och 3CM... där tar det stopp.. så då kan man ju lika gärna sätta ett uppenbart stopp där i form av lim.

Saknar dessvärre kamera så det blir ingen [rr] (rakrapport?) (rykrapport?)
 
Senast redigerad av en moderator:
[50% OT] Loctite i skägget?
Vi får skjuta upp de tyska graferna om loctite's åverkan på skägg höger/vänster sida ett tag till. Jag köpte två hårsnoddar efter 5 minuters språkförbistring på 10:an i gävle cyklade jag vidare till Åhlens och blåste 15:-
 
[50% OT] Loctite i skägget?
Jag har ju ingen kamera.. insjö pirat!

så du får stilla din hårfetichism här tills vidare
NZhoney.jpg
 
Tillbaka
Topp