Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Någon som vet om det går att använda fat albert på bontrager race disc tubeless fälg?
Har försökt få på däcken, men lyckas inte kränga på de sista 15cm.
Störtomöjligt att kränga på däcken.
Någon som vet?
Fälgen är "djupast" i mitten, så om du ser till att kanttråden på den del av däcket du fått på ligger där blir omkretsen något kortare och det blir mer "slack" att kränga över fälgkanten.
Däckets kanter ska ner i mitten på fälgen (om du tänker dig den i tvärsnitt alltså) där den är djupast på så stor del av fälgen du kan när det är dags att tvinga sista biten däck över kanten, den mindre omkretsen "fälgdalen" ger gör att du får lite mer däck vid kanten där däcket krängs på :-) T