Hade under rubriken nu gör vi Happy3.0 synpunkter på detta med kategorier i forumet. Det formatet passar mig bättre som har slutat att hänga på nätet för att socialisera. Men med följande text skriven av "s" för 5 år sedan
"Målgruppen för happy är inte i första hand personer som bara använder forum när dom vill veta hur man justerar en bakväxel eller renoverar sin framgaffel med billiga delar och sedan skiter i forumet tills nästa gång grejorna krånglar. Den kategorin användare är oftast de som blir frustrerade för att de inte hittar. Tack fan för det. Happy har mer karaktären av ett socialt nätverk, som råkar vara i forumformat, där man träffas och diskuterar cykel, livet, universum och allting. Det är ett livfullt och intensivt nätverk. Då funkar inte en kategorisering. Det blir lite som att dela upp en Pub i olika bord där man bara får diskutera ett ämne åt gången. Sitter du vid musikbordet får du inte diskutera bilar eller brudar. Så, när man slutar betrakta happy som ett vanligt forum så inser man att uppdelning är som att svära i kyrkan."
blir det hela väldigt tydligt om vad Happys forum är. Jag har nu inga vidare synpunkter i ärendet. Det är bra som det är. Vore ju bra om ni klistrade upp den texten någonstans, t.ex. där man blir medlem. :-)
/Örjan