Klorofylltalibanen
Aktiv medlem
[ot] Fjollboll...
Edit: frågan var retorisk. De är väl förbjudna av en anledning.
Senast ändrad:
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
När kommer tröjan?Hade varit underbart att se @Manurhin2 i en hata AIK tröja!
Intressant fråga.Hur fungerar bengaler, är de ofarliga?
Edit: frågan var retorisk. De är väl förbjudna av en anledning.
Jag får ta en kula för gruppen.Ska vi prova? Gå med varsin "HATA AIK!" tröja genom Solna några timmar innan match? Eller prova du först förresten och rapportera in resultat sedan.![]()



Det är ju en sak att gå med skylt i lejonets kula men att publicera bilder av det på ett av de mest våldsamma fotbollsfans säkerligen högrefrekventerat forum som happy, det är i sanningen modigt!Jag får ta en kula för gruppen.
Matchdag, check
Solna, check
"HATA AIK!" tröja, not check men man får ju improvisera lite, satans selfiekamera som spegelvänd er.
Överleva, checkVisa bilaga 733470Visa bilaga 733469Visa bilaga 733471
Vem vill ha förlorare i sitt lag?
Hade gärna sett dem kvar.
Det handlar väldigt lite om tabellplaceringen och väldigt mycket om bristen på utvecklingen av spelare, spelsystem, uttagning av laget och kontakten mellan spelare och tränare.
Derbystatistiken spelade självklart in men det är mycket mer i det här beslutet.Djurgårntränarnas facit i tabellplacering måste ju ända anses vara riktigt bra tycker jag, men det är väl derbystatistiken som sänkte dom.
Rättade ditt inlägg lite.Ett ovärderligt slut som inte hade kunnat undvikas efterom vår mediakåta sportchef har liten stake som han tycker om att vifta med ute bland folk.
AIK måste rimligen plockat mest poäng av alla lag andra halvan av säsongen? De har ju gått helt bananas sedan den nya tränaren landade på Arlanda från Färöarna. Tror utländska tränare är grejen för AIK eftersom svenska tränare sällan klarar trycket från fansen?Enkel seger idag mot IFK götet...Och huxflux är vi på europaplats igen!
Bra måndag!
Andraplats är för försteförloraren. Nåja, bajen brukar ju kollapsa på hösten så snart är det dags.AIK måste rimligen plockat mest poäng av alla lag andra halvan av säsongen? De har ju gått helt bananas sedan den nya tränaren landade på Arlanda från Färöarna. Tror utländska tränare är grejen för AIK eftersom svenska tränare sällan klarar trycket från fansen?
Hur som helst så håller jag tummen för att Bajen nu klarar hålla AIK bakom sig.
Inte lätt rå på MFF nu för tiden.Andraplats är för försteförloraren. Nåja, bajen brukar ju kollapsa på hösten så snart är det dags.
Bajen måste gå rent och Malmö inte ta poäng.Inte lätt rå på MFF nu för tiden.
Fast denna säsong har ju Bajen hängt med oväntat länge.Andraplats är för försteförloraren. Nåja, bajen brukar ju kollapsa på hösten så snart är det dags.
Du vet väl vad människor säger: det är aldrig för sent att ge upp.Fast denna säsong har ju Bajen hängt med oväntat länge.
Och idag i Europa League.Hugo Larsson fortsätter spela för mycket i sidled. Den här gången blev det visst mål i Bundesliga.
Nej, det är inte det som är problemet.
Problemet är att Sverige är sämre än någonsin och att man tror att JDT är vägen tillbaka till topp 10 i världen. JDT bänkade Blackburn kapten och lånade ut honom, gick till media och ljög. Sen stack han till Sverige. Blackburn kapten är tillbaka och har fått sin bindel åter. Han har spelat hela sin karriär i Blackburn.
I Malmö blev det problem för Bengtsson och Safari. Egna produkter och spelare för bra för allsvenskan.
han går sedan ut och sågar Larsson offentligt, och uppenbart felaktigt. Förbundets mediaansvarig tycker då att det är bra att Larsson plockas ut till den mixade zonen. Förbundet ljuger sen ihop att Larsson är skadad. Det är förbundet och ingen annan, som tyckte att Larsson skulle dra och sen skyllde de på en känning.
Problemet för svensk fotboll är JDT, förbundet, Elm och sådana som köper detta.
Ett vinnande landslag byggs inte med JDT och nuvarande förbundsledning.
Negativ energi är ju också energi...Fortfaranda tjat om Hugo.
Tror ni att ett lag med 11st Christiano Ronaldo skulle vara ett oslagbart lag?
Ett lag består av de spelare som coachen tror passar bäst ihop.
Jo, men ibland kunde det passa om JDT höll inne på den.Negativ energi är ju också energi...
Ja, faktum är att Hugo verkar kunna "walk the talk" (putting your words into action), imponerande av en 20 åring.Blir roligt att följa denna citatmaskin som säkert kommer reta upp det svenska folket igen (det är ju inte ok här att våga påstå att man är bra).
Visa bilaga 734360
Fortfaranda tjat om Hugo.
Tror ni att ett lag med 11st Christiano Ronaldo skulle vara ett oslagbart lag?
Ett lag består av de spelare som coachen tror passar bäst ihop.
OffT: Oj... Men det är klar, med den där Zlatan som måttstock så...[ JDT
Faktum är att det är en fet jävla myt att Larsson skulle vara en uppblåst diva. En myt född av media och som en stor del av svenska folket bara köpt rakt av, det är bara titta i tråden här.
De sakerna Larsson sade har sagts av hur många som helst tidigare i jantelagen hemland Sverige. Dejan Kulusevski är väl den jag tydligast minns.
JDT är problem, det är ingen bra coach eller manager.
JDT ställer inte det bästa laget på banan, det finns en supertydlig historik kring detta. Att du tror det är ett bevis att du läser en rubrik på aftonbladet och sen är det en orubblig sanning.
JDT är en mobbare som driver sin egen agenda framför organisationens. Vi har sett det i Malmö FF där allsvenskan bästa mittback fryses ut totalt, även Behrang Safari blev utfryst totalt. I Blackburn mobbade han iväg sin jävla kapten. Den kaptenen är tillbaka i Blackburn och levererar för sitt lag igen.
Men visst, låt hatet över allt som har med Malmö FF att göra vara viktigare än att Sverige vinner.
Jag tänker "problemet" är att jag får liknande känslor kring ganska många av de personer som spelar fotboll för Sverige, sedan ett tag tillbaka. Men jag kanske bara på allvar håller på att bli gammal.Jag får ingen bra känsla av den gode Hugo...Det är nått med honom som inte stämmer för mig.
Perfekt liknelseFortfaranda tjat om Hugo.
Tror ni att ett lag med 11st Christiano Ronaldo skulle vara ett oslagbart lag?
Ett lag består av de spelare som coachen tror passar bäst ihop.
Elva upplagor av Ronaldo i ett lag - jisses vad tilläggstid det skulle bli när det åtminstone 50% av tiden är en Ronaldo som genomför en tolkning av döende svanen.Fortfaranda tjat om Hugo.
Tror ni att ett lag med 11st Christiano Ronaldo skulle vara ett oslagbart lag?
Ett lag består av de spelare som coachen tror passar bäst ihop.
I bästa fall, mer sannolikt är väl att dom gör det samtidigt långt från varandra som vanligtElva upplagor av Ronaldo i ett lag - jisses vad tilläggstid det skulle bli när det åtminstone 50% av tiden är en Ronaldo som genomför en tolkning av döende svanen.
langd.se
Klev dom av i Solna? Hmmm, undrar vilket lag dessa höll på då?Är fotbollsfans döva? Var ett gäng på pendeln i dag som klev av i Solna som konverserade i ett tonläge som skulle ha gjort tom ett högljutt militärbefäl imponerat.
Förfest med bangers?
Jag förstår att det kanske var lite väl kryptiskt. Kan dock lämna en liten ledtråd i form av att gult och svart var rätt frekvent förekommande färger i personernas klädsel.Klev dom av i Solna? Hmmm, undrar vilket lag dessa höll på då?
Kan ju vara Elfsborg då. Trist att de inte kan uppföra sig. :-(Jag förstår att det kanske var lite väl kryptiskt. Kan dock lämna en liten ledtråd i form av att gult och svart var rätt frekvent förekommande färger i personernas klädsel.
Häcken?Kan ju vara Elfsborg då. Trist att de inte kan uppföra sig. :-(