D
Deleted member 78355
Guest
[OT] Vad lyssnar du på för musik just nu?
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Haha! Klockrent svar! Jag har ju noterat din goda smak Northern/Mods/Punk osv. Och ihop med din logga och namn kunde jag ta gift på att du var ett over the top hängivet Sleaford Mods fan??Copycats.
Jag håller med dig till väldigt stor del och när någon nämner punk är det främst brittiska band jag spontant tänker på.Ja, den där punkdokumentären i 347 delar var riktigt kul att se, mest för Johnny Rotten faktiskt.
Men för mig är punk ett brittiskt fenomen. Har svårt att ta amerikanska punkband på allvar, möjligen med undantag av Dead Kennedys. Finns många grupper som gjort bra låtar och så, men punk? Nä. ?
Jag tar Clash före Ramones alla dagar i veckan.
Dito. ?Haha! Klockrent svar! Jag har ju noterat din goda smak Northern/Mods/Punk osv. Och ihop med din logga och namn kunde jag ta gift på att du var ett over the top hängivet Sleaford Mods fan??
Men det vände precis.Är väl iofs nån minut sen, men den passar ju dagens tema!
Barretts upp
Weller. Stilikonen. Redan under Jam-tiden kunde han synas i cykeltröja. Så sjuuuuukt snyggt.Videon…
Det fanns en tid då tävlingscyklisters kläder influerade modkulturen. Skulle garanterat inte hända i dag.
Mycket stilig. Jag tycker förvisso att han har tappat det ordentligt på senare år (gangsterkostymer, tajta farfarströjor och fan vet vad) men fram till -85 var han mumma för alla med någon form av god smak.Barretts upp
Weller. Stilikonen. Redan under Jam-tiden kunde han synas i cykeltröja. Så sjuuuuukt snyggt.
Agreed. Och det finns ju totalt groteska bilder på honom från Style Council-tiden:) Såg Jam på Isstadion '82. Snaggad Weller i Lonsdale-tisha. Går in under mina topp 3 konserter någonsin.Mycket stilig. Jag tycker förvisso att han har tappat det ordentligt på senare år (gangsterkostymer, tajta farfarströjor och fan vet vad) men fram till -85 var han mumma för alla med någon form av god smak.
Ja herregud. Sportspegelnlinne och highlights. Snyggast var han nog här:Agreed. Och det finns ju totalt groteska bilder på honom från Style Council-tiden:) Såg Jam på Isstadion '82. Snaggad Weller i Lonsdale-tisha. Går in under mina topp 3 konserter någonsin.
Jag köpte en raleigh-tröja på Roskilde -96. Tror dock det året var Weller-fritt.Ja herregud. Sportspegelnlinne och highlights. Snyggast var han nog här:
Visa bilaga 529708
Visa bilaga 529709
Tack gode gud för det.Jag köpte en raleigh-tröja på Roskilde -96. Tror dock det året var Weller-fritt.