Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vÄr webbplats som en webbapp pÄ din startskÀrm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Vi vill se mer bilder och filmer!![]()
Fint!
Det finns en plats pÄ jordenGissa om jag satt Ä tÀnkte "vadÄ gripen gran?"
TÀnkte att de var nÄn bkÀndis .
Aldrig sett nÄgon faktiskt , jagande flygare hÀr Ä dÀr dyker he upp .
Har dock sett nÀr ett Kompani soldater kom över ett krön med en Archer som de Sku fÀlla ut för nÄgot Är sedan :0) Viva La Bodens Kommun
. Och vi har f21 i lule Ă„ har aldrig sett en gran av flygplan . .
Den kan man som rinnande vattenDet finns en plats pÄ jorden
dÀr solen aldrig ler,
den platsen heter Boden,
dit vill jag aldrig mer!
Och en atombomb i mitten, kul att se!En flygmaskin pÄ en riksvÀg.
Meteor och AMRAAM hÀnger under.
Fast pÄ bilden syns ju inte magen pÄ den andra roboten? Hur kan vi veta att den inte har luftintag pÄ magen om just den biten ny skyms av den första roboten?Meteor har tvÄ asymmetriska, kvadratiska luftintagssektioner monterade under den bakre delen av missilkroppen. Dessa intag matar atmosfÀriskt syre direkt i sin fastbrÀnslemotor med variabelflödeskanal. (Ramjet).
AMRAAM, eller Robot 99 sitter innanför och Àr "slÀt".![]()
Man kan vÀl tÀnka sig att om Skogling var dÀr och tog fotot sÄ sÄg han ocksÄ flygplanet ur fler vinklar. Sedan fÄr vi andra bara lita pÄ att det var sÄ.Fast pÄ bilden syns ju inte magen pÄ den andra roboten? Hur kan vi veta att den inte har luftintag pÄ magen om just den biten ny skyms av den första roboten?
Grön respektive svarta linjer :)Fast pÄ bilden syns ju inte magen pÄ den andra roboten? Hur kan vi veta att den inte har luftintag pÄ magen om just den biten ny skyms av den första roboten?