Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
En kompis till mig köpte en Poison Zyankali T, som blev mycket nöjd. Det svårt att få tag på en mer prisvärd cykel. Om du önskar mer slaglängd kan jag rekommendera Marine Rocky Ridge hos Cykelnetto.
Hade precis samma beslutsångest då jag letade fultysk för 999 euro. Valet stod egentligen mellan Canyon, Poison och Radon. Idag "råkade" jag visst beställa en helt annan hoj, nämligen en sån här:
RasmusZ skrev:
-------------------------------------------------------
> Hade precis samma beslutsångest då jag letade
> fultysk för 999 euro. Valet stod egentligen
> mellan Canyon, Poison och Radon. Idag "råkade"
> jag visst beställa en helt annan hoj, nämligen
> en sån här:
>
> http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/LTD-RACE_id_20
> 845_.htm
>
> 3-4v leveranstid, det blir en lång väntan
> framför brevlådan..
bruce skrev:
-------------------------------------------------------
> RasmusZ skrev:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Hade precis samma beslutsångest då jag letade
> > fultysk för 999 euro. Valet stod egentligen
> > mellan Canyon, Poison och Radon. Idag "råkade"
> > jag visst beställa en helt annan hoj,
> nämligen
> > en sån här:
> >
> >
> http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/LTD-RACE_id_20
>
> > 845_.htm
> >
> > 3-4v leveranstid, det blir en lång väntan
> > framför brevlådan..
>
> Uj-uj vad snygg! Grattis!
Cube har fina cyklar helt klart,vart hittar men priserna?
Jag beställde den på http://www.bike-discount.de/ , där kostar den normalt 1100 euro, men jag fick lite rabatt då de strulat med en tidigare beställning som jag gjort.
Jag är ingen expert men tycker det är lite hugget som stucket. Cuben är ju grymt läcker i vitblått. Kul att få nya shadowväxeln också (men det är ju såklart inte avgörande på något sätt). Om du vill så tror jag du kan få Zyankali Xn med Rebagaffel mot en liten peng imellan. Kankse kan du också välja mellan 80 och 100 mm i slag, Poison verkar snälla med utbyte av delar. Canyon är askassa på det, kostar 20 euro extra att få styrstammen i den längd du önskar tex. Skulle det vara ett alternativ att lägga på 50% på priset så känns dock http://www.canyon.com/_se/outlet/article.html?o=997 grymt fin. Men det kankse inte är ett alternativ...
Edit1: stavning
Edit2: Av dina alternativ så hade jag gått på Cuben av rent estetiska skäl. I vit/blå. Lite tung kanske, men de verkar ju satsat på "rätt" komponenter iallafall.
Poison och canyon har ju ganska olika geometri. Du borde kanske gå lite efter om du gillar fikaturer på skogsstigar eller mjölksyresprutande grusvägsrallyn?
baby fat skrev:
-------------------------------------------------------
> bruce skrev:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Utrustningsmässigt känns Poison vassast
>
> För mig skulle Formulabromsarna kännas som ett
> mycket tryggare val mot Hayes Stroker. Men då
> gäller det iofs bara andrahandsinformation.
>
> > Svartanodiserad Cube klart snyggast
>
> Den som köper den cykeln svartanodiserad måste
> ju vara antingen färgblind eller extremviktnojig
> (och då kanske det inte är rätt cykel
> ändå)???? =)
Jag har både dålig kunskap och smak men trivs med att blaja runt =)
Jag har just fått min Canyon nerve xc ax.
Och det känns så rätt, Helnöjd.
Test cyklade igår och kan inte fatta hur underbar cykel jag har.
Så toppbetyg från mig på canyon xc serien.
baby fat skrev:
> > Svartanodiserad Cube klart snyggast
>
> Den som köper den cykeln svartanodiserad måste
> ju vara antingen färgblind eller extremviktnojig
> (och då kanske det inte är rätt cykel
> ändå)???? =)
Svart "håller" längre. Vitt är bara snyggt ett tag om man använder cykeln/kläderna/whatever ordentligt...