Jag är en såkallad hemmafiaxare som vill kunna fixa det messta själv, det är i mitt stora intresse att kunna serva en bakdämapre. Men det verkar tydligen vara svårt att få den informatonen man behöver för att utföra servisen korrekt, med oljenivåer gas osv.
Jag och en kompis provade att serva en Manitou swinger 6-way, vi provade på de messta sätten, men resultatet blev dock negativt. Jag provade även serva min Manitou Metel RP men resulatet blev dock negativt.. De måsste ju finnas någon i den stora världen som kan förklara på ett begripligt sätt hur man utför en servis, för det utförs ju trotsallt av männoskor.
Egil verkar ju kunna det där med servis av bakdämapare.. jag och troligtvis andra skulle gärna uppskatt om någon kunde lägga ut en sån tråd.
// Anders