Kashmirsocialist
Aktiv medlem
Vårklassikerna 2026 ...
Har du sett avsnittet av ”Tour de France inifrån” när han kör något slags beach buggy?Kanske det men kanske inte riktigt på ADHD-Alaphilippe-nivå
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Har du sett avsnittet av ”Tour de France inifrån” när han kör något slags beach buggy?Kanske det men kanske inte riktigt på ADHD-Alaphilippe-nivå
Och jag kände tvärtom, att han är rätt mänsklig och inte en träningsrobot som Pogacar och Vingegaard.Efter det avsnittet har jag mycket svårt att ta Pidcock på någon slags allvar. Det är naturligtvis inte hans NPF jag har problem med utan att han framstår som en tämligen osympatisk person. Män som vurmar för motorsport i naturen har i allmänhet en tendens att framkalla en sådan reaktion hos mig men Pidcock framkallar någonting extra som jag inte riktigt kan sätta fingret på. (Och detta trots hans fantastiskt fina seger på Alpe d´Huez.)
Problemet är att det känns som att för att orka bli "medsläpad" måste man vara så bra att man inte är en skräll om man vinner.The usual suspects kommer bjuda på fin underhållning sista timmen, och ännu roligare vore det med en skräll från någon de fått lov att släpa med sig. Magnier tex. Men först ut och svära över gruset på cykelbanorna i söderort.
De ville spräcka 300 km-gränsen med en liten extraloop?Tävlingsledningen drog in cyklisterna via röd linje när rätt väg är grön linje.
Att det står en buss i vägen borde skvallra om att det inte är rätt väg att ta.
Visa bilaga 820720
”Det är ingen tävling, det är ett motionslopp.”De ville spräcka 300 km-gränsen med en liten extraloop?
Ja, det där med avspärrade vägar är ju lite fegt.”Det är ingen tävling, det är ett motionslopp.”
De får cykla på icke avspärrade vägar.
Efter det avsnittet har jag mycket svårt att ta Pidcock på någon slags allvar. Det är naturligtvis inte hans NPF jag har problem med utan att han framstår som en tämligen osympatisk person. Män som vurmar för motorsport i naturen har i allmänhet en tendens att framkalla en sådan reaktion hos mig men Pidcock framkallar någonting extra som jag inte riktigt kan sätta fingret på. (Och detta trots hans fantastiskt fina seger på Alpe d´Huez.)
Nu höjdes oddsen. Rask jävel den där Pogge.Oddsen för MvdP-seger sjönk ytterligare.