Wet lube - Spray eller droppflaska?
Hej!
På cyclecomponents finns det Wet lube i två olika förpackningar,
100 ml droppflaska för 60:- (600 kr. /l. ) och
300 ml sprayflaska för 90:- (300 kr. /l. ).
Är det någon nackdel med sprayflaskan, eller varför är den så mycket billigare?
Det är väl samma olja, och det borde väl vara dyrare att tillverka sprayflaskan.
Någon som har testat oljan och vet om den är bra, jag är trött på att smörja kedjan en gång om dagen!
På cyclecomponents finns det Wet lube i två olika förpackningar,
100 ml droppflaska för 60:- (600 kr. /l. ) och
300 ml sprayflaska för 90:- (300 kr. /l. ).
Är det någon nackdel med sprayflaskan, eller varför är den så mycket billigare?
Det är väl samma olja, och det borde väl vara dyrare att tillverka sprayflaskan.
Någon som har testat oljan och vet om den är bra, jag är trött på att smörja kedjan en gång om dagen!


