Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Tips på mtb runt Oknö.
Kanske finns massa fräna hällar eller nåt annat kul. Sen vanliga vandringsleder å mtb spår. Eller om nån hittat däromkring å vill guida nästa vecka?Visa bilaga 639504
Låter ju bra finns det några vandringsleder mm som är bra längst vattnet då?Tjena!
Ta dig till Blomstermåla och in till Långehälls fritidsområde. Där finns det markerade stigar så det räcker och blir över. Tre gölar är en riktigt bra runda.
![]()
Bikingsoutheast.se - Långehäll - Blomstermåla
Långehäll I Blomstermåla, eller rättare sagt i friluftsområdet Långehäll i kanten av Blomstermåla hittar du en riktig skatt i form av leder för stigcykling. Utbudet är omfattande och innefattar allt från den lättcyklade leden för barn och nybörjare till riktigt spännande utmaningar för erfarnawww.bikingsoutheast.se
Skärgårdshällarna lyser med sin frånvaro så långt söderut, då måste man upp till Oskarshamn och norrut.
Bor tyvärr sex mil från Blomstermåla, och semestern är slut, så har lite halvlurigt att hinna upp och guida nästa vecka. Annars hade jag gärnat dragit runt dig.
Låter ju bra finns det några vandringsleder mm som är bra längst vattnet då?
Skall du cykla runt ön så rekommenderar jag trampbåt...