Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Visa bilaga 750631Visa bilaga 750632
Citat: "... som om Cannondale Killer-V fått ungar med en Nishiki Alien!"
Urk.Inte jättesnygg
Bullshit intärn For life!!!Bättre än intern dragning i alla fall.
Den här skapelsen är förkroppsligandet för "just don't give a fuck":Praktikanten skötte kabeldragningen på denna cykel?
Den här ommålad i svart med biltemas sprayburkar är en så kallad certified pundarklassiker. Större chans att denna blir snodd än valfri ny fräsch (och svindyr) hybridpendlare.Visa bilaga 750631Visa bilaga 750632
Citat: "... som om Cannondale Killer-V fått ungar med en Nishiki Alien!"
Denna med styret slammat hade ändå varit rätt cool. Jag gillar den. Men inte sådär.
Den här skapelsen är förkroppsligandet för "just don't give a fuck":
- (obefintlig) kabeldragning;
- en kabelklämma som hjälplöst dinglar;
- reflexer sitter på slumpmässiga ekrar, samt snett på sadelstolpen;
- sadelhöjden är i kortaste läget;
- men åtminstone är vevarmarna horisontella!
Bra med lätt utväxling när vinkeln mellan vevarmarna är mindre än 45 grader.
"Lägg ifrån dig limtuben och ta spillbitarna i lådan och svetsar ni ihop något vi kan sälja billigt"Visa bilaga 750631Visa bilaga 750632
Citat: "... som om Cannondale Killer-V fått ungar med en Nishiki Alien!"
Platsar inte i denna tråd. Skitsnygg ju!
Det är en triatlon hoj. Ego/kompislapp spelar mindre roll, folk kommer hålla avstånd ändå pga kissdoften.Fast, det hade varit roligt o dyka upp på en klubbrunda med en sån.
Elegant lösning av egolapp, och med lite fantasi hade dom ju kunnat skyddet gå ner mot vevpartiet också...
De kunde varit lite mer kreativa med sadelstolpen tycker jag. Antingen svansen eller... om man lyfte lite på svansen....
Tre olika typsnitt på samma plansch... färgerna.... photoshoppningen... uuuhhhhVisa bilaga 768754Ok, off topic. Men kan inte låta bli att imponeras över hur otroligt dåliga de varit på att skapa en bra reklam.
Visa bilaga 768754Ok, off topic. Men kan inte låta bli att imponeras över hur otroligt dåliga de varit på att skapa en bra reklam.
Jodå så att ....Visa bilaga 768754Ok, off topic. Men kan inte låta bli att imponeras över hur otroligt dåliga de varit på att skapa en bra reklam.
Och om man använder två utropstecken på ett ställe så behöver man tydligen inga skiljetecken någon annanstans.Tre olika typsnitt på samma plansch... färgerna.... photoshoppningen... uuuhhhh
Också en snygg cykel om man sänker och vinklar ner styret lite..
Yo, what the hell‽
Också en snygg cykel om man sänker och vinklar ner styret lite..
Nej det är ju den som är snygg! Det är så tråkigt med cyklar som ser identiska ut bortsett från loggan som sitter på. Visserligen har vi kanske nått en slags tillfällig peak i utvecklingen av cyklar så att alla cyklar som vill vara snabba måste se ut på ett visst sätt, men denna cykel visar att det fortfarande går att hitta saker att skruva lite på.Konstruktionen av sadelstolpen är dock riktigt ful! Och den blir ännu fulare med färgsättningen som betonar den.
Nej det är ju den som är snygg! Det är så tråkigt med cyklar som ser identiska ut bortsett från loggan som sitter på.
Visserligen har vi kanske nått en slags tillfällig peak i utvecklingen av cyklar så att alla cyklar som vill vara snabba måste se ut på ett visst sätt, men denna cykel visar att det fortfarande går att hitta saker att skruva lite på.
Ett annat bra exempel är Pinarello och deras X-stays!
De har hållit i den stafettpinnen rätt många år nu dessutom.Hoppas att du är ironiskt, men är rädd att du menar det. Pinarello gör de fulaste cyklar som finns, svårt att toppa det.
ful och ful. Det ser ut som de har introducerat en helt onödig brottanvisning (ja går ju säkert att kompensera)