GoranS skrev:
-------------------------------------------------------
>
> Tänk vad skönt det är när man vet att allt
> nytt är bra och allt gammalt är dåligt och att
> det bara är en massa bakåtsträvare, stofiler,
> konservativa idioter som inte ryggmärgsmässigt
> hyllar allt nytt.
Men förstår inte vad alla är rädda för? Det kommer ju knappast vara så att en uppdatering försvårar användadet nämnvärt, möjligtvis en inkörningsperiod om man inte har någon datorvana? Det är alltid samma gnäll vid uppdateringar av windows, ios, osx eller ja alltid gnäller någon.
Troligtvis gör de väl även så att de driver en demo på en subdomän för publik betatestning för att få "våra" åsikter. Som det skrivits hundratals gånger, bara för att man delar upp forumet, eller ger möjlighet att sortera/filtrera med hjälp av taggar, så utesluter det inte att samtidigt kunna lista senaste inläggen för er som föredrar detta.
Pushbike fungerar ju fint, är indelat, har köpråds-, mekhjälpstråd för att förhindra onödigt många nya trådar.
Angående namnet så betyder det väl inte så mycket, varför inte bara döpa sidan till happy? Kanske försvårar att hitta ledig domän i för sig, men tänk vad smidigt med subdomäner som automatiskt filtrerade bort onödigt, typ lvg.happy visar lvg-relaterat/taggat osv.