Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Jösses så bra!!?Nu är filmen klar.
Av videon att döma tror jag bigmollo har siktet inställt på Italien. Enda pauserna jag kunde se var för att stanna och köra språkapp!?@bigmollo vad finns det för planer att ”gå international”? För att öka följarskaran med säkerligen flera tiotal.
Och översätta Sveg till Italienska.Av videon att döma tror jag bigmollo har siktet inställt på Italien. Enda pauserna jag kunde se var för att stanna och köra språkapp!?
Jag har funderat på det men det skulle kännas så muppigt att prata engelska när man cyklar i en grupp med svenskar i sverige. Däremot har jag tänkt prata engelska på Miglian, och min fina italienska förstås!@bigmollo vad finns det för planer att ”gå international”? För att öka följarskaran med säkerligen flera tiotal.
Nu vet jag inte hur din engelska är och har bara de små smakproven från videon på din kunskaper i italienska, men jag skulle nog säga att det inte är helt fel att köra på svenska. Dels p.g.a. att mängden tittare som inte förstår svenska sannolikt är låg. Dels för att de flesta har bättre språkkänsla på sitt modersmål och en inte helt obetydlig del i charmen med denna typ av alster är just kommentarerna och jag tror att de skulle tappa lite om de var på engelska eller italienska. På MM kan jag däremot förstå poängen med engelska.Jag har funderat på det men det skulle kännas så muppigt att prata engelska när man cyklar i en grupp med svenskar i sverige. Däremot har jag tänkt prata engelska på Miglian, och min fina italienska förstås!
Nu vet jag inte hur din engelska är och har bara de små smakproven från videon på din kunskaper i italienska, men jag skulle nog säga att det inte är helt fel att köra på svenska. Dels p.g.a. att mängden tittare som inte förstår svenska sannolikt är låg. Dels för att de flesta har bättre språkkänsla på sitt modersmål och en inte helt obetydlig del i charmen med denna typ av alster är just kommentarerna och jag tror att de skulle tappa lite om de var på engelska eller italienska. På MM kan jag däremot förstå poängen med engelska.
Känns som det finns en risk att vissa "nyanser" skulle kunna försvinna i en autotextning, åtminstone om den inte tränats på happy-lingo.Det går väl att auto-texta också?
Det finns tyvärr inte på svenska. De filmerna som jag har text på har jag gjort själv.Det går väl att auto-texta också?
Nu är filmen klar.
5556 visningar.
Lika bra som dina filmer från Sverigetempot, och det säger en del :)Nu är filmen klar.
Hade han inte sett trött ut efter 100 mil på strax över två dygn med 10-15 min sömn hade det nog varit läge att stänga av honom för dopning direkt.Min mammas recension: "Men oj vad långt. Han ser trött ut på slutet, stackarn."
Eller slänga in på Beckomberga, om det fortfarande var öppet..Hade han inte sett trött ut efter 100 mil på strax över två dygn med 10-15 min sömn hade det nog varit läge att stänga av honom för dopning direkt.