Mayhem bike Festival - Gesunda

  • Trådstartare Trådstartare MiW
  • Start datum Start datum
Mayhem bike Festival - Gesunda
Jag och en kompis drar från Sundsvall på morgon kvisten..även jag hoppas på hyggligt väder fast ser ut att kunna bli några skurar emellanåt.

Men lite skit har ingen dött av
 
Mayhem bike Festival - Gesunda
Fick precis en rapport från 7 mil norr om Mora och det har ösregnat hela eftermiddagen. Men senaste gången jag var i Gesunda hade det regnat en vecka i sträck men det var superkul ändå :o)
Det finns folk som betalar dyra pengar för att ligga i lera :)
Jag åker frå Sthlm runt 8, vill inte missa för mycket.
 
Mayhem bike Festival - Gesunda
Jag bor 10 minuter från berget, och här kommer det lite skurar nu. Över berget hänger det ett mörkt moln. Verkar i alla fall inte helt grått.

Ser ut som att det kommer att vara lite skurar till och från, men vad gör väl det ? :)
 
Mayhem bike Festival - Gesunda
Härk kommer bilder från helgen
UtfÃr-1.jpg ht=514

UtfÃr-2.jpg ht=514

UtfÃr-3.jpg ht=514

Chainless tävlingen blev av på söndag
Chainless-1.jpg ht=514

Chainless-2.jpg ht=514

En helkul helg med massor av åkning.
 
Mayhem bike Festival - Gesunda
Snacka om att Gurkan vill upp nu!
(och hans pappa...)

Han laddade i varje utförslöpa och brant i Hellas igår. Körde som idolen Peat med ett avslappnat pekfinger slött vilande på bakbromshandtaget samtidigt som han seglade över stöket. Point and shoot med 40mm framdämp kräver 100% barnasinne :)

1 juli är det snorvalpsvarning i backen :o
 
Tillbaka
Topp