thorsseb
Aktiv medlem
[OT] Vilken (lagom) kall öl dricker du nu?
Har ingen Easy RiderTake it easy!
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Har ingen Easy RiderTake it easy!
Lite tjorvigt på jobbet på sistone, o 14h arbetsdag igår gör att man nog inte behöver mycket idag.
Black treacle a.k.a. blackstrap molasses. ;)Inte en av favoriterna, men verkar glömma det varje år.Visa bilaga 737986
Mobil, direkt från kameran? Om så är fallet så är du inte ensam, samma här och kom efter byte till en nyare mobil.Kan inte bifoga bilder längre?
Mobil, direkt från kameran? Om så är fallet så är du inte ensam, samma här och kom efter byte till en nyare mobil.
Hej,
Jag har ett problem och behöver expertis med kunskap i teknik. Det hjälper även om man gillar rusdrycker men kräver ingen som helst kunskap om cyklar.
För ett tag sedan var jag en utåtriktad och positiv medlem som frekvent bidrog till kloka inlägg i trådar som https://happyride.se/forum/threads/ot-vilken-lagom-kall-oel-dricker-du-nu.1675012 och dess motsvarighet för andra jästa drycker eller destillat.
Tyvärr så har tekniken satt stopp för detta. Sedan byte av telefon och Android 14 så kan jag inte längre välja kameran när jag väljer att infoga en bild i ett inlägg.
Förutom...
- TobiasLj
- Svar: 6
- Forum: Sveriges trevligaste cykelforum
Tror jag hittade hur man återställer nu men fråga mig inte hur jag lyckats med inställningen öht.Nej, brukar ladda upp bilder som jag tagit med kameraappen och sedan redigerat.
Kan använda bifoga-knappen som jag gör för detta inlägg, men verktygsraden är utgråad som ni ser...
Visa bilaga 738149
Nu ligger den i Systembolagets register också. https://www.systembolaget.se/produkt/ol/gouden-carolus-1113201/
Svagt att inte orka byta bilden! ;)Idag på morgonen har Systembolaget uppdaterat så att det står att det är årgång 2024 av Carolus Imperial!
ConfirmedIdag på morgonen har Systembolaget uppdaterat så att det står att det är årgång 2024 av Carolus Imperial!
Kan sparas 10 år, så egentligen ingen anledning att snåla. Köpte ändå bara tre + två Indulgence, en La Trappe och ett par Bötet.
Münchens bästa öl, och därmed även en av världens bästa
Sugen, men det får nog bli i morgon. =)
Har lite svårt för Helles idag, men var en favorit för länge sedan. Ger den en chans till och lägger en beställning https://www.systembolaget.se/produkt/ol/augustiner-8929601/
Viket pris!!! Jävla monopolHar lite svårt för Helles idag, men var en favorit för länge sedan. Ger den en chans till och lägger en beställning https://www.systembolaget.se/produkt/ol/augustiner-8929601/
Vad betalar du?Viket pris!!! Jävla monopol"Annorlunda av en anledning" Jävla hypokriter också
Ser inte Augustiner på bilden.
Ser inget pris via länken. Kan du kopiera? Specifikt pris beror på plats står det
Ser inget pris via länken. Kan du kopiera?
Det kan vara så att distributören lägger på lite extra till Sverige. I ett danskt snabbköp brukar danskt öl vara väldigt billig medan den importerade ölen ofta är dyrare än på Systembolaget.
Det där måste vara en av det mest prisvärdaste ölen på bolaget?Ska man dricka "fulöl" såVisa bilaga 738298