Fatbike

Markus örtendahl

Aktiv medlem
Fatbike
Hej köpte denna idag och är supertaggad för hösten och vintern , jag bor ute på Tjörn och cyklar mycket bland bergen , men blir svårt nu när det är blött hela tiden , men nu ska det nog gå bättre igen när man har 4,8 tum däck 😅 någon annan som cyklar fatbike på vintern ?
 

Bilagor

  • IMG_8591.jpeg
    IMG_8591.jpeg
    2.1 MB · Besök: 107
Fatbike
Finns en ”Visa din fatbike” och även en däckstråd som jag tror är de mest aktiva trådarna. Älskar min fatbike - roligaste cykeln jag har.
Okej tack för infon 😁👍 okej roligt att höra , jag har bara kört runt lite utanför huset idag och är såld bara på det lilla 🤣 känns helt underbart och den är mycket smidigare än vad jag hade förväntat mig , dock kanske att det går lite långsammare på raksträckor , men då kan man ju skylla på det med 😉 kör en vanlig xc annars , kul o variera
 
Fatbike
Vi hänger mest här, välkommen 😊
 
Tillbaka
Topp