Randonneur_Stockholm
Aktiv medlem
[Kalender] Randonée 300 km Södertälje 2025-04-12
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Jag gissar att det är för att de största stollarna ska hinna kvalificera sig till de större utmaningarna.För en som inte vet bättre, varför ligger alla lopp så tidigt? Har ju knappt hunnit bli plusgrader och så är det redan 30 miladags.
Handlar även om att hinna förbereda sig och få mil i benen innan sommaren. Brukar ta ett tag innan knän och annat blir uthålliga.Jag gissar att det är för att de största stollarna ska hinna kvalificera sig till de större utmaningarna.
Efter sommaren så kommer ju några av dom kortare tillbaka, då kan dessa tidiga kilometer användas för att "skina" hela vägen in i kaklet.För en som inte vet bättre, varför ligger alla lopp så tidigt? Har ju knappt hunnit bli plusgrader och så är det redan 30 miladags.
Japp, samma runda som tidigare.Är det samma 300-ing som vanligt från Sötälje? Alltså den enligt bild? Jag lyckades anmäla mig men lyckas inte logga in i ebrevet för att se rutten.
Visa bilaga 761182
När det gäller vädergudar så är det inte enkom vänta som gäller utan även offra. Har själv varit upptagen på annat håll och prognosen nu ser betydligt sämre ut nu än när jag aktivt offrade. Vore sålunda tacksam med lite hjälp där så att vi kan få tillbaka solen och pluss 18 grader.Denna eller Uppsala lockar får nog skicka in en anmälan till bägge två och vänta in vädergudarnas slutbesked
Motvind ut och motvind tillbaks! Mer offer krävs. Slänger en masterlink i soporna.Det börjar arta sig. Solen har återvänt så jag skulle tro att med ytterligare några offer till vädergudarna så kan vi få upp kvicksilvret till 18 igen.
Visa bilaga 761602
ebrevet- inloggningsuppgifterna. Kommer de i separat mail eller i bekräftelsemailet?
(Har mailat organisationen, men jag har kanske missat något jag inte borde missat)
Jag anmälde mig precis på ebrevet.org och fick bekräftelsemejl med inloggning. Så det verkar funka för mig.ebrevet- inloggningsuppgifterna. Kommer de i separat mail eller i bekräftelsemailet?
(Har mailat organisationen, men jag har kanske missat något jag inte borde missat)
Inte helt klara instruktioner. Tror det ingår i charmen med rando ;)ah, man ska anmäla sig där OCKSÅ!
"cannot login" Det blir nog bra när det är klart.
Fick svar av personal att banan inte är online och det är skälet."cannot login" Det blir nog bra när det är klart.
klicka på "KALENDER 2025"Hittar ju ingenting om registrering på ebrevet, bara logga in.
Känner att jag kanske borde förtydliga detta. Anmälan till loppet sker på Randonneur Stockholms hemsida. Randonneur Stockholm vill att de som kör använder elektronisk stämpling. För att göra detta måste man även anmäla sig på ebrevet.org. Inte en helt optimal lösning men en lösning som uppstått mellan nytt och gammalt. Det jag vill förtydliga i denna post är att vi önskar att man registrerar sig både på Randonneur Stockholms hemsida och på ebrevet.org. På sikt kommer det säkerligen ett mer slimmat anmälningsförfarande, men just nu är vi mellan två världar och hankar oss fram. :-)Inte helt klara instruktioner. Tror det ingår i charmen med rando ;)
Känner att jag kanske borde förtydliga detta. Anmälan till loppet sker på Randonneur Stockholms hemsida. Randonneur Stockholm vill att de som kör använder elektronisk stämpling. För att göra detta måste man även anmäla sig på ebrevet.org. Inte en helt optimal lösning men en lösning som uppstått mellan nytt och gammalt. Det jag vill förtydliga i denna post är att vi önskar att man registrerar sig både på Randonneur Stockholms hemsida och på ebrevet.org. På sikt kommer det säkerligen ett mer slimmat anmälningsförfarande, men just nu är vi mellan två världar och hankar oss fram. :-)