Turen satt verkligen perfekt, helgjutet efter lite (eg mycket) sjukfrånvaro, samt brutna ramar osv.
Skönt också att jag lyckades punktera bakdäcket, vilket upptäcktes just efter flera glatt uttalat att vi vart helt missödesfria, inte ens en punka. :-) Man har mer entusiasm än teknik uppenbarligen.
Tips till er som kan är att lägga upp bild i profilen, så man lär sig era namn eller nicks, under mindre andfådda former. Har persoligen fullt sjå med att hålla mig kvar i sadeln, så hjärnan räcker inte för nya namn under turerna.
Mig känner ni nog igen om ni kollar profilen, dock hade jag inte mina urfräcka brillor på mig, så ni får tänka bort dom. Det som inte syns på bilden är min illgröna Merida (med blå front och gaffel).
Lågflyga: Här förespråkar du liggcykel och springer på fetishklubbar, och så är det bananfodralet du försöker ursäkta? ;-P
Nu när jag är inflyttad till mer centrala delar blir inte av med mig så lätt i fortsättningen. :-D