BFS
Aktiv medlem
[Stora Yardsaletråden] Cykelprylar skänkes, bytes eller köpes.
Super! Kan du tänka dig att skicka kan jag med extra glädje skänka lite pengar till nåt bra ändamål.Rakt 1 1/8". 22.5 cm kvar av röret.
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Super! Kan du tänka dig att skicka kan jag med extra glädje skänka lite pengar till nåt bra ändamål.Rakt 1 1/8". 22.5 cm kvar av röret.
Måste det vara plattisar eller funkar traditionella racerpedaler?Sökes: enkla plattispedaler. Bara de funkar så spelar det ingen större roll hur de ser ut. Ska sitta på en på-landet-cykel.
Jag har diverse att byta med och finns i Mölndal/Göteborg.
Har en 110bcd- klinga från ali, tror fabrikatet heter "Deckas" eller liknande. Var billig när jag beställde och fanns i en uppsjö av standarder. Bara cyklat några mil så kan inte riktigt uttala mig om kvalitetAv nyfikenhet, har du någon klinga sedan tidigare till det? Eller har du något tips på en billig klinga för femarm?
Ja, har också varit där och letat, mest att de för fyrbult typ är hälften så dyra!Har en 110bcd- klinga från ali, tror fabrikatet heter "Deckas" eller liknande. Var billig när jag beställde och fanns i en uppsjö av standarder. Bara cyklat några mil så kan inte riktigt uttala mig om kvalitet
Ska kolla men tror inte det var bultat.Tack, men passar nog den också! Langade ett sånt parti i grovsoporna igår pga bultade drev som inte gick att ta bort :)
Söker fortfarande 175mm vevarm! :)Söker vänster vevarm, alt helt vevparti till 90tals mtb, shimano deore lx eller liknande, fyrkantsaxel.
Rätt säker på att jag har några olika platta hemma i lådan, kan kolla när jag kommer hem.Sökes: enkla plattispedaler. Bara de funkar så spelar det ingen större roll hur de ser ut. Ska sitta på en på-landet-cykel.
Jag har diverse att byta med och finns i Mölndal/Göteborg.
tack, du får gärna kolla!Rätt säker på att jag har några olika platta hemma i lådan, kan kolla när jag kommer hem.
Vill du ha dessa får du de gärna:Sökes: enkla plattispedaler. Bara de funkar så spelar det ingen större roll hur de ser ut. Ska sitta på en på-landet-cykel.
Jag har diverse att byta med och finns i Mölndal/Göteborg.
Jag skall försöka komma ihåg att slänga ett öga i lådan. Påminn mig gärna om det verkar behövas.Söker en framgaffel till pojkens 26" för att montera på när mtb-säsongen tar slut och cykeln används till-från skolan/kompisar under vintern.
Om det är skivbroms eller inte spelar ingen roll. Mest att det är 1 1/8 styrlager och QR-koppling.
Vänlig hälsning
Emil
(typiskt att jag slängde en sån för ett år sen...)
Det översta paret blir perfa!Finns på Högsbohöjd
Visa bilaga 649980
Tackar för erbjudandet, men magervalp bor lite närmare så löser det den vägen.Vill du ha dessa får du de gärna:
![]()
Säljes: Pedaler: plattisar.
Ett (1) par enklare plattisar. 75:-. Ok begagnat skick; tajta lager; spår av användning förekommehappyride.se
Är det någon som ligger på ett par brifters för sjudelat? Jag bygger instegshoj åt en mindre bemedlad kamrat.
Modell eller serie spelar ingen roll. Oklar funktion går bra - jag brukar kunna laga det mesta.
Kan betala eller byta eller skänka pengar eller vad ni vill. ?
Underbart. Skickar PM.Shimano?
Jag har ett par RSX-reglage som gärna skänkes till ett behjärtansvärt projekt. Lite skabbiga, men funkade fint är jag plockade av dem för några år sedan.
Visa bilaga 650002Visa bilaga 650003
Jag och reglagen finns i Uppsala, men det funkar ju förstås att skicka.
/Johan
tack för det ?Jag skall försöka komma ihåg att slänga ett öga i lådan. Påminn mig gärna om det verkar behövas.
Jag tar gärna det nedre paret om de finns kvar? Om du kan tänka dig skicka dem så betalar jag frakt i så fall?Finns på Högsbohöjd
Visa bilaga 649980
Det kan vi nog lösa, skicka pmJag tar gärna det nedre paret om de finns kvar? Om du kan tänka dig skicka dem så betalar jag frakt i så fall?
Behöver några andra pedaler på sambons pendlarcykel.



Jag tolkar detta som att de är storlek 45. Om du kan tänka dig att skicka dem så lägger jag gärna beslag på dem. Byteshandel mot något annat än pengar kanske blir svårt då.Har ett par dhb dorica som tyvärr är något för stora för mig. Lyckats skrapa fram på dojan men annars är dom i bra skick. Följer med cleats :)
Bytes gärna mot något kul i motsvarande värde, alternativt några bärs ed.
För info och storleksguide:
dhb Dorica MTB Shoe | Wiggle
Buy your dhb Dorica MTB Shoe from our MTB Shoes range at Wiggle. £25.00. Free delivery available.www.wiggle.com
Javisst, det stämmer! Har uppdaterat i texten. Undviker hels att behöva frakta men om ingen annan nappar så :)Jag tolkar detta som att de är storlek 45. Om du kan tänka dig att skicka dem så lägger jag gärna beslag på dem.
Rätt bra långskott endå. Rätt säker på att jag har ett Mary liggandes hemma i Östersund och är faktiskt sugen på ett Midge till ett bygge.Ett till långskott:
Är det någon som har ett on-one Mary bar?
Kan byta mot pengar eller exempelvis ett Midge.
Har ett Mary, som jag använder. Har en fleegle som jag INTE använder, däremot.Ett till långskott:
Är det någon som har ett on-one Mary bar?
Kan byta mot pengar eller exempelvis ett Midge.
Lite för bra för att vara sant! Skickar PM så kan vi mötas upp och byta styren.Rätt bra långskott endå. Rätt säker på att jag har ett Mary liggandes hemma i Östersund och är faktiskt sugen på ett Midge till ett bygge.
Sakerna finns kvar för den som vill ha.Har bytt till TPU-slang och har sex stycken av de gamla över till den som vill ha. Även oanvända Campagnolo bromsbelägg. Göteborg.
Visa bilaga 647502Visa bilaga 647503
Är det endast avhämtning som gäller?Sakerna finns kvar för den som vill ha.
Kan tänka mig att skicka.Är det endast avhämtning som gäller?
Kan tänka mig att skicka.
Det förefaller finnas goda möjligheter att grejerna kan komma till användning i alla fall. Hojta gärna till om jag får den äran - upphämtning är ju dock givetvis smidigt.Jag kan tänka mig att hämta i Göteborg i oktober!
IM är ny ägare. Tack för visat intresse. ?Jag kan tänka mig att hämta i Göteborg i oktober!