[happy easy] skatås nationaldagen kl 14

[happy easy] skatås nationaldagen kl 14
Bättre sent än aldrig..... det var en kalas-tur trots min vurpa.
Axeln är guloblå och kommer inte vara snygg i den ärmlösa klänningen men det kan jag ta. Huvudet höll - det är ju huvudsaken...hehe
Tack Anders för inititivet och Janne för guidningen.
Och du som var med för första gången - kom med fler gånger även om det kanske kändes motigt! Det är fostrande (och kul!) att cykla med andra särskilt om de är duktigare (det vet jag om någon!!) och på Easy-turer är det ingen som surar för att de får vänta in svansen.

Vi ses!

Maria
 
[happy easy] skatås nationaldagen kl 14
Tack för nationaldagsturen, det var riktigt roligt och inspirerande att cykla med er, hoppas det inte var alltför tråkigt att vänta in svansen. Jag har inte flåsat så på åratal, med det var ju å andra sidan för att motionera som jag skaffade skogscykel...tycker redan nu att jag fått upp bättre tempo och ork då jag cyklade ungefär samma runda idag.

Hoppas vi ses på fler Easy-rundor,
/Daniel
 
Tillbaka
Topp