Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Mathias: Kanske vore smidigt att göra en enkel webshop där man helt enkelt lägger en order om man är intresserad, istället för en tråd med en massa namn. Fast det kanske ni redan tänkt göra, och nu ska jag inte försöka bestämma mer i den här tråden. :)
Jag ska inte heler försöka bestämma nåt men jag tycker att det är klart snyggast om vi använder samma typsnitt på happymtb.org-trycket som vi använder på hemsidan, dvs den klassiska
Som sagt, ni behöver inte posta storlekar här. Jag har inte pratat med Jomper ännu (han är på Gotland), jag förmodar att vi gör en separat tråd för det eller någon form av beställningsmotor.
okok, jag ville bara visa mitt samtycke. och visa på att tjejer också kan ha stora tröjor...eller nått. ;o) Det egentligen kanske bara var grupptrycket...
evelina*: Skyll på det du, grupptryck. Jaja, det ska komma från dig som skaffat "single speed". Bara de som inte kan stå emot grupptrycket som gör det... ;)
Om jag får säga mitt tycker jag det är lite synd att texten hamnar precis över cyklisten - i övrigt ser det riktigt bra ut! :D Om det sen gick att få det tryckt på en cykeltröja skulle det va ännu bättre!
Vill du att texten ska hamna bakom cyklisten då?
Tröjorna, är de i den där modellen som såna trycka-egna-t-shirtar brukar vara, dvs med ärmar som är lika breda som själva tröjorna? Jag vill ha tröjor med tajta ärmar så att man kan visa musklerna!!! Eller i all fall kan låtsas att man har några!!
Jag har faktiskt frågat om priset, även om det är sekundärt. Kunde jag bränna 5 siffror på hojen kan jag bränna 3 st på en tröja. Vilken kommer jag använda mest liksom?
Hmm verkar vara ortroligt mycket snack om dessa tröjor , men nu undrar jag om det blivigt några tryckat äänu och hur man gör för att köpa en ????
kankse kan någon lägga upp en beställnings adress dit man mailar sitt namn , adress ,storlek osv så sätter vi ett datum som deadline så vet vi ju ungefär hur många vi behöver och måste trycka upp ----låter det som en ok ide ????
Tröjorna kommer att tryckas asap, jag kommer att lägga ut pengar och ta hem 160 tröjor i lagom olika storlekar.
Beställningen kommer att ske genom att förskottsbetala in pengar till mitt postgironummer. Priset kommer att vara ca 130:- för en tröja och 230 för två. Då ingår portot och emballage. Förra året kostade det 33:- i porto att skicka en tröja och 44:- för att skicka två. Emballaget kostar också lite pengar.
Storlekar finns i Small, Medium, Large, Extra Large, Extra Extra Large.
Jag vet inte hur stora de är i verkligheten, men alla med gamla Happyshirts kanske kan mäta?
Muerto skrev:
-------------------------------------------------------
> 300 bagis för två t-shirt hemma alltså? Soft.
Jomper skrev:
-------------------------------------------------------
> Priset kommer att vara ca 130:- för en tröja och 230 för två. Då ingår portot och emballage.
JLarson. Ja, men postgirots avgifter tillkommer för mig som måste gå och betala på plats. Därför räknar jag på 300 så känner jag mig inte lurad sen. :)