Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Precis vad jag också saknar (jaja, vill ha då). Skulle vara skönt att slippa ha två pumpar i väskan när man är ute. Funkar manometern för både däck och dämpare tro? Windpipe heter den visst men vem är tillverkare?
Hmm, 220psi max som dämparpump, nästan lite lågt för dig Jonas eller?
Jag fick lite habegär måste jag säga...men jag ska hålla mig. Cykelkontot är redan överskridet för den här månaden.
Faktiskt riktigt jävla nödvändig. Precis vad jag behöver på min Alptripp i sommar, det blir för tungt att ta med 2 pumpar i ryggsäcken. Undrar om den funkar oxå?
Fast nu blev jag fundersam, funkar den bara för bakdämpare?
Jag behöver ju en till gaffeln?
Pratade precis med min cykelhandlare och han ska kolla upp om det går att få tag på en sådan här Windpipe. Det är faktiskt precis vad jag är ute efter. Tack Jomper! Lämnade idag tillbaka en dämparpump som inte passade min hoj och ska dessutom köpa en bra minipump. Det ser alltså ut som jag kanske hittat en bra kombination.
Smart, men det ser ut som den kommer att vara jobbig att skruva av och på dämparen om slangen är för stel ??!! Eller är den ledbar i infästningen tro ? Kanske dumt att tro att den INTE är det men :P
Jomper> Vi får se. Jag känner mig lite pressad att handla pump av min handlare eftersom jag strulat en hel del med dämparpump. Hoppas att han kan fixa en sådan här.
Dämparpumpen kanske inte är nödvändig att ha med ut i skogen men en däckpump kan ju vara bra att ha. Har du aldrig fått punka?
Att det sedan råkar finnas en pump med båda funktionerna skadar ju inte. Själv hade jag räknat med att köpa en dämparpump för ca. 400:- + en minipump till ryggsäcken för 100-300:-. Nu kanske jag kommer billigare och smidigare undan.
Tja!
Har suttit flera mörka nätter och läst kunskap från forumet om dämparpump och det verkar som mina bör-/ska-krav liknar andras. Windpipe är tillsammans med Topeak DXG två bra kandidater. 40 bucks är ett bra pris. Hur går det med det begynnande gruppköpet som det talas om ovan? Jag kan tänkas vara med om tider och priser stämmer. (om jag får såklart :))
//Marcus
Det var över ett år sen det var aktuellt, kika på inläggens datum :-)
Det gick i stöpet då specializeds webshop inte ville leverera till europa eller hur det nu var. Köpte en windpipe från england istället och är nöjd med den.
Hehe, ja folk säger att jag är lite långsam ibland :)
Tack jomper! Har mailat tcm för att kolla pris och lager. Kollar även om de har Topeaks Pocket Shock DXG.
Tråkigt att Spec ska vara så kinkiga (o andra USA-butiker också för den delen).